RoboTeam 96

“First Lego League” Takımı
Previous Post:   Next Post:

Final günü…

Yarışmada bu sene takımlara oldukça geniş bir pit alanı ayrılmıştı. Bizde bu alandaki 79 takıma www.cololmayacagiz.biz sitemizi tanıttık ve ilgili yazıları dağıttık.

Yarışmanın ilk günü robotumuzun “Light Sensor”ları yarışma masasının üzerindeki çok çok yüksek watt’lı aydınlatmalardan dolayı devre dışı kaldı. Robotumuz bu nedenle, masayı alt üst etti ve düşündüğümüz görevlerin bir çoğunu yapamadı (Gene de ilk 8 takım arasında yer aldık). Artık 2. ve 3. gün karşılaşmaları bizim için çok önemliydi.

Akşam evde light sensor’u devre dışı bıraktık ve tüm programları yeniden düzenledik. İkinci gün karşılaşmalarında ise tabii bu program değişiklikleri yeterince test edilemediğinden dolayı gerçek performansımızı gösteremedik ama ilk sekize girmeyi başardık.

Son gün yarışlarında karşı masamıza “Takev” ekibi geldi. Anlaşma okları görevini bize yapmayın biz yapacağız dediler. Bizde robotumuzu bu görevi yapmayacak hale getirdik. Yarış sonunda ise “Takev” bu görevi yapamadı. Tabii biz de 40 puan dan olmuştuk. Takımımız çok çok üzüldü. Artık ilk sekize giremeyeceğimizi düşünmeye başlamıştık. Hatta artık dönüş hazırlıklarına başlamıştık bile. Tüm takımların yarışlarını bitirip sonuçlar açıklanınca 7. likle çeyrek finallere kaldığımızı anladık. Havalara uçtuk.

Çeyrek finaller tamamlandığında ilk dörde kalıp yarı final turuna geçip geçemiyeceğimizi bilmiyorduk. Sunucu sondan başlayarak üç takımı açıkladı, bizim ismimiz okunmadı. Ama birinci ekibi bir türlü söylemiyordu. Epey bir uğraştırdıktan sonra, birinci ekip açıklandı: ROBOTEAM 96. Bu sevinci anlatmamız mümkün değil. Evet artık birinci sırada yarı finalleri bekliyorduk.

Yarı final maçları sırasında robotumuz talihsiz performanslarından birini sergiledi fakat yinede tam 77 takımı geride bırakarak, bu yarışı 3.lükle tamamladık.

Kutlama yemeğimiz ise takımımızın geleneksel perşembe yemeği olan “Pizza” oldu.

Etiketler:, , ,

Posted in BLOG 13 years, 5 months ago at 09:21.

2 comments

2 Replies


Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.