RoboTeam 96

“First Lego League” Takımı
 

RoboTeam 96 Takımı

Duru ARSLAN

Web Sorumlusu

1996 Ankara doğumluyum. TED İstanbul Koleji 7. sınıfa gidiyorum. 1. Dil İngilizce ve 2. Dil olarak Almanca öğreniyorum. 3 sene piyano dersi aldım. 3 sene Tan Sağtürk Dans Okulu’nda Street Jazz yaptım. 4 seneden beri klarnet çalıyorum. Okulun bando takımında ve majör orkestrasındayım. 2. sınıftan beri yüzme takımındayım fakat bu sene antremanlara dersler yüzünden ara verdim. Hala yüzüyorum bunun yanı sıra haftada iki gün tenis oynuyorum. Benim hobilerim: Kitap okumak, gezmek, tenis oynamak, arkadaşlarımla olmak ve aksiyon veya macera hikayeleri yazmak. Pop ve R&B dinlemek.
FLL’yi öğrendiğim zaman çok güzel bir aktivite olduğunu düşündüm ve katılmaya karar verdim. İyi ki böyle bir karar vermişim; çok keyif alarak çalışıyorum ve bu yarışma sayesinde bir çok şey öğrendim:)

 

Nazlı SÜMER

Halka İlişkiler ve Sunum Sorumlusu

1996 İngiltere doğumluyum. Ted İstanbul Kolejine gidiyorum. 1. Dil olarak İngilizce 2. Dil olarak Fransızca dersi alıyorum. Her iki dili de çok seviyorum başta İngilizce olmak üzere iki dilde de çok başarılıyım. 1. Sınıftan beri voleybol oynuyorum. Okul takımındayım. Voleybolda birçok madalyam var. Resimde çok başarılıyım 2003, 2004, 2005 ve 2006 resim yarışması altın madalyam var. =) 1.sınıftan beri piyano çalıyorum. Birçok konsere katıldım. Öykü, hikaye ve kompozisyon yazmakta başarılıyım. Bir çok yarışmaya katıldım ve bir kere okul gazetesinde yazım çıktı. Hobilerim voleybol oynamak, gezmek, arkadaşlarımla gezmek birlikte party yapmak. Rock, R&B, rap (sadece 50 cent ve ceza) ve JONAS BROTHERS dinlemektir.=)

FLL’yi duyunca çok heyecanlandım ve hemen katıldım. Bu yarışmaya katılmak beni çok mutlu etti ve burada birçok bilgi öğrendim=)=)

 

 

Selge YILMAZ

Proje Sorumlusu

1996 İstanbul doğumluyum. Özel Bilfen Ataşehir İ.Ö.O.’ya gidiyorum. 1. Dil Almanca, ek dil olarak da İngilizce öğreniyorum. 6. Sınıf SBS’sinde tüm soruları doğru cevapladım.
5.sınıfta okulumun düzenlediği bilim yarışmasında yaptığım “Küresel Isınma ve Alternatif Enerji Kaynakları” hakkındaki projem ile 1. seçilerek “Ataşehir Çocuk Bilim Şenliği”ne katıldım. Orada da “En İyi Görsel Proje” ödülünü kazandım.
7 yıldır piano ve okul orkestrasında 3 yıldır yan flüt çalıyorum. 4 Senedir voleybol oynuyorum ve 4 senedir resim kursuna gidiyorum.
Evde Sürme adında bir kedim var. Hobilerim; sinemaya gitmek, resim çizmek ve müzik dinlemek. Genelde Punk Rock müzik dinlemeyi severim.

 

 

Batur TOGAY

Programlama Sorumlusu
 

1996 İstanbul doğumluyum. Ted İstanbul Koleji 7. sınıfa gidiyorum. İngilizce ve biraz Almanca biliyorum. Tam bir Yu-Gi-Oh fanıyım. Basketbol ve voleybol oynamayı çok seviyorum, okulumuzun basket takımına gidiyorum =) Piano çalıyorum Royal Akademi  sınavlarına giriyorum, davul çalmaya çalışıyorum. Ortak paylaşım yapabileceğim yerleri çok seviyorum. Resim, satranç ve futbol konularında madalyalarım var. Avril Lavigne fanıyım 😀 Rock müzik dinliyorum.

Daha 2. sınıfta hayali icatlar yapıyordum. FLL’yi 2 yıldır seyrediyoruz. Tam düşündüğüm gibi bir aktivite. FLL çok güzel bir organizasyon,  icat çizimlerime geri döndüm. Çok mutluyum, Roboteam96’da yazılımcı olarak çalışıyorum. Her zaman deneme yapıyorum ve kendimi geliştiriyorum.

 

Utku ARSEVEN

Mekanik Tasarım Sorumlusu

1996 İstanbul doğumluyum. TED İstanbul Koleji 7. sınıfa gidiyorum. İngilizce ve fransızca biliyorum. Gitar çalmayı çok seviyorum. İlkokul 2. Sınıftan itibaren okul gitar orkestrasındayım. Çeşitli gitar yarışmalarına katıldım ve başarılı oldum. Ünlü gitarist Al di Meola’nın hayranıyım. En sevdiğim müzik türü Hard Rock.
Diğer hobilerim ise basketbol ve satranç oynamaktır.  Okulun basketbol ve satranç takımındayım. Satranç turnuvalarında çeşitli dereceler ve madalyalarım var. İngilizce bölümünün düzenlemiş olduğu “Big ones little ones 2007” konulu uluslararası resim yarışmasında resimim dereceye girdi ve Avustralya’da özel ödüle layık bulundu. Ayrıca Avustralya, İngiltere, Almanya, Amerika, Hindistan ve Belçika’daki sanat galerilerinde sergilendi. Okul da düzenlenen “23 Nisan” konulu şiir yarışmasında ikincilik madalyası aldım.

FLL sayesinde bir çok şey öğrendim. İyi ki bu takıma katılmışım çünkü bu takımda hem eğleniyorum hem de öğreniyorum.

Ahmet R. TOGAY

Takım Koçu

Yaklaşık 23 yıldır çeşitli sanayi kuruluşlarının “Bilişim Teknolojileri” birimlerini yönetmekteyim. Sanayi ve bilişim bir araya geldiğinde ise robotik teknolojiler kaçınılmaz olmaktadır. Bu makro düzeydeki profesyonel deneyimimi, FLL takımı ile çok keyifli bir hale getirmiş oluyorum.

İlk kez “First Lego League” katılmamıza rağmen, çok ciddi çalışmaktayız. Oluşturduğumuz takım ise çok çeşitli becerileri olan grup. İki yıldır Batur ile birlikte bu FLL organizasyonlarını izlemekteydik. Bu da bize bir miktar FLL deneyimi kazandırdı.

Ayrıca takım üyelerinin ebeveynleri içinde çok çeşitli “Akıl Hocası” düzeyinde kişiler bulunmaktadır. Bunun da bizim takımımız için çok büyük bir şans olduğunu düşünüyorum.

Bu ilk FLL deneyimimizde yapabileceğimiz en iyi derece için uğraşacağız.

Posted in TAKIM 13 years, 10 months ago at 12:23.

Add a comment

No Replies

Feel free to leave a reply using the form below!


Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.